Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege İndir

Rainbow Six: Siege Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayımlanan Birinci şahıs nişancı türünde bir video oyunu. Oyun IGN tarafından E3 2014’ün en iyi oyunu seçilmiştir. İlk piyasaya çıkış tarihi 7 Nisan 2015 ‘dir. Oynanabildiği platformlar ; PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X,Microsoft işletim sistemli bilgisayarlardır.

Rainbow Six: Siege oynarken eğlendiren bir o kadar da geren bir oyundur.Her an her yerden biri çıkabilir, küçük kameralarla izleniyor olabilirsiniz.Karakterlerin tepkileri, yapabildikleriniz oldukça gerçekçi bir oyun keyfi yaşatıyor.

Rainbow Six: Siege çevrimdışı oynanamıyor ne yazık ki, sadece çevrimiçi modları var.Bu bir eksi olarak gözükse de arkadaşlarla bu kadar gerçekçi bir oyunu oynamak , konuşarak taktikle içeri girmek oyunun başından kalkmamanız için sebeplerden biri. Tabi internet kesildiği zaman kendi başına oynamak isteyen oyuncular da vardır bu durumlar onlar için negatif bir durum.

5 Kişilik iki takımın karşılaştığı takım savaşı oyununda bir takım savunurken diğer taraf saldırıyor.Peki siz hangi tarafı daha çok seviyorsunuz ?Haksızlık olmasın diye her round takımların yeri değişiyor.Bir takım savunuyorsa diğer round saldıran taraf oluyor.

Savunma tarafı adı üstünde ellerinde sahip oldukları şeyi-paket ya da rehine- korumaya çalışıyor. Kapılara, pencerelere barikat çekiyorsunuz.Duvarları güçlendirip ,yerlere tel örgüler çekiyorsunuz.Kısacası elinizden geleni yapın .Ancak diğer oyunlar gibi tek gelebilecekleri bir yer yok, oyunda hemen her yer parçalanabiliyor, istedikleri yerden girebilirler.Üstelik mini kameralar sayesinde yerinizi öğrenebilirler.

Saldırı tarafında ise , savunma tarafı güçlendirme yaparken mini kameralar sayesinde içeriyi gözlemlemeye çalışıyor, güvenli olarak içeri girebilecek yer arıyorlar. Ancak kameralarınız rakiplere yakalanırsa etkisiz hale getirilebilir. Gizli olarak izlemeye çalışın.Ayrıca saldıran tarafın çok dikkatli davranması gerekiyor, boş zannedip girdiğiniz odada 5 tane savunmacı size el sallıyor olabilir. Ayrıca mekana girerken de çevreyi gözlemlemekte fayda var, bazı uyanık savunmacılar sizi ince deliklerden kesip ateş açabilir.

Eğer okurken es geçmediyseniz savunmacılar çoğu yerden girebiliyor demiştim;pencereler,kapılar,duvarlar ve çeşitli yerler yıkılabiliyor. Oyunu eğlenceli hale getiren temel özelliklerden biri de bu olmalı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*