League of Legends Türkçe indir

League of Legends, Riot Games tarafından yayımlanan bir oyundur. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. Oyunun baş tasarımcısı, Defense of the Ancients haritasını tasarlayan Steve Feak’dir.

Dünyayı kasıp kavuran bu takımlı strateji oyunu League of Legends; strateji, tempo ve rekabete dayalı bir oyundur.Oyuncular bu eşsiz rekabete çeşitli şampiyonlar ile katılabiliyor. Her şampiyonun kendine özgü bir dış görünüşü,yetenekleri ve farklı vuruş seçenekleri vardır. Oynanış ve tasarım konusunda oyuncuları kendine çeken League of Legends oyuncuları savaş arenasında iki farklı takıma ayırıyor ve rekabete dayalı karşılaşma başlıyor. Üstelik oyunun yönetim ekibi, zaten yeterince oyuncusu olmasına rağmen oyun içi etkinlikler düzenlemeyi ihmal etmiyor.Çeşitli online ve offline turnuvalarla,yayınlarla kullanıcıların heyecanını ilk günkü gibi tutuyor.

League Of Legends Nasıl Oynanır ?

140’dan fazla şampiyonun arasından seçiminizi yapıp şampiyonunuzu eşyalar, kabiliyetler, rünler ve sihirdar büyüleri ile özelleştirerek kazanmaya oynayabilirsiniz.Eğer şampiyonunuzu farklılaştırmazsanız; eşyalardan,rünler ve büyülerden faydalanmazsanız ezilebilirsiniz söylemedi demeyin.İki takımın savaştığı arenasında dikkatli olmakta fayda var.Bu arena 3 ana koridordan, ve bir ormandan oluşuyor. Her şampiyon her koridorda veya ormanda oynayamaz.Başta demiştik her karakterin kendine özgü yetenekleri var diye, bütün şampiyonların oynayabileceği kendine özgü bölgeleri vardır. Oyuna girmeden bunları araştırıp hangi karakterlerle oynayacaksanız doğru koridora gitmeli ya da oynamak istediğiniz bir konum varsa o konuma uygun karakterler almalısınız.

Haritada online oyuncular,merkez üssü,minyonlar,baronlar,ejderler ve kuleler bulunuyor.Kuleler her koridorda eşit sayıda bulunuyor. Bu kuleler rakip takımın sizin merkez üssünüze gelmesini zorlaştırıyor. Minyonlar ise size yardımcı olan çoğu zaman hasar almanızı önleyen botlardır. Kuleler çok fazla hasar verebiliyorlar o yüzden karşı takımın kulesini yıkarken minyon sürüsünün arkasından gelmeyi unutmayın.Bu geniş haritada çalılar da bulunuyor ve çalıların içine saklanılabiliyor, eğer bir düşman tarafından sıkıştırıldıysanız doğru tarafa kaçmaya çalışın. Savaş sürüyor bir koridordaki bütün kuleleri yıktınız, karşı takımın merkez üssü tam karşınızda , işte oyunu bitirici hamle karşı takımın merkez üssünü yok etmektir. Karşı takımın merkez üssünü yok eden takım galip geliyor.

 

Oyundan Görüntüler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*